Products catalogue
Data sheet
| series | 224 |
| model | P20-8,2S-224 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 8,2 cm³/rev |
| 11,32 l/min | |
| 26,40 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | With pump fitting interface |
| centering | Ø 36,5 |
| series | 224 |
| model | P20-8,2S-224 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 8,2 cm³/rev |
| 11,32 l/min | |
| 26,40 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | With pump fitting interface |
| centering | Ø 36,5 |