Products catalogue
Data sheet
| series | 085 |
| model | P20-19S-085W |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 19 cm³/rev |
| 27,36 l/min | |
| 45,60 l/min | |
| max speed | 2500 rpm |
| nominal pressure | 200 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 82,55 |
| series | 085 |
| model | P20-19S-085W |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 19 cm³/rev |
| 27,36 l/min | |
| 45,60 l/min | |
| max speed | 2500 rpm |
| nominal pressure | 200 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 82,55 |