Products catalogue
Data sheet
| series | 073H |
| model | P20-19S-073H |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 19 cm³/rev |
| 27,36 l/min | |
| 45,60 l/min | |
| max speed | 2500 rpm |
| nominal pressure | 200 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | With pump fitting interface |
| centering | Ø 82,5 |
| series | 073H |
| model | P20-19S-073H |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 19 cm³/rev |
| 27,36 l/min | |
| 45,60 l/min | |
| max speed | 2500 rpm |
| nominal pressure | 200 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | With pump fitting interface |
| centering | Ø 82,5 |