Products catalogue
Data sheet
| series | 073H |
| model | P20-15D-073H |
| rotation | Right-hand |
| displacement | 15 cm³/rev |
| 21,60 l/min | |
| 43,20 l/min | |
| max speed | 3000 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | With pump fitting interface |
| centering | Ø 82,5 |
| series | 073H |
| model | P20-15D-073H |
| rotation | Right-hand |
| displacement | 15 cm³/rev |
| 21,60 l/min | |
| 43,20 l/min | |
| max speed | 3000 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | With pump fitting interface |
| centering | Ø 82,5 |