Products catalogue
Data sheet
| series | 131 |
| model | P10-4,2S-131 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 4,2 cm³/rev |
| 5,92 l/min | |
| 13,82 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Tapered |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 32 |
| series | 131 |
| model | P10-4,2S-131 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 4,2 cm³/rev |
| 5,92 l/min | |
| 13,82 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Tapered |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 32 |