Products catalogue
Data sheet
| series | 131 |
| model | P10-1S-131 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 1 cm³/rev |
| 1,40 l/min | |
| 3,26 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Tapered |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 32 |
| series | 131 |
| model | P10-1S-131 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 1 cm³/rev |
| 1,40 l/min | |
| 3,26 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Tapered |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 32 |