Products catalogue
Data sheet
| series | 085 |
| model | P20-10D-085-G |
| rotation | Right-hand |
| displacement | 10 cm³/rev |
| 13,95 l/min | |
| 32,55 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 82,55 |
| series | 085 |
| model | P20-10D-085-G |
| rotation | Right-hand |
| displacement | 10 cm³/rev |
| 13,95 l/min | |
| 32,55 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Spline |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 82,55 |