Products catalogue
Data sheet
| series | 016 |
| model | P20-22S-016-G |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 22 cm³/rev |
| 31,68 l/min | |
| 42,24 l/min | |
| max speed | 2000 rpm |
| nominal pressure | 180 bar |
| shaft type | Tapered |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 36,5 |
| series | 016 |
| model | P20-22S-016-G |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 22 cm³/rev |
| 31,68 l/min | |
| 42,24 l/min | |
| max speed | 2000 rpm |
| nominal pressure | 180 bar |
| shaft type | Tapered |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 36,5 |