Products catalogue
Data sheet
| series | 244 |
| model | P10-2,5S-244-G-12 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 2,5 cm³/rev |
| 3,53 l/min | |
| 8,23 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Milled |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 32 |
| series | 244 |
| model | P10-2,5S-244-G-12 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 2,5 cm³/rev |
| 3,53 l/min | |
| 8,23 l/min | |
| max speed | 3500 rpm |
| nominal pressure | 250 bar |
| shaft type | Milled |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 32 |