Products catalogue
Data sheet
| series | 302 |
| model | P10-8S-302 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 8 cm³/rev |
| 11,40 l/min | |
| 15,20 l/min | |
| max speed | 2000 rpm |
| nominal pressure | 150 bar |
| shaft type | Milled |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 32 |
| series | 302 |
| model | P10-8S-302 |
| rotation | Left-hand |
| displacement | 8 cm³/rev |
| 11,40 l/min | |
| 15,20 l/min | |
| max speed | 2000 rpm |
| nominal pressure | 150 bar |
| shaft type | Milled |
| connections | Threaded |
| centering | Ø 32 |